Cesty k sousedům

Pomoc sousedům je svým způsobem celoživotní projekt. Jistě není možné, aby jednotlivec pomohl všem lidem ve městě či na vesnici, ale kdyby každý křesťan (křesťanská rodina) posloužil svým nejbližším čtyřem sousedům, jistě by se atmosféra v celém městě či vesnici mohla změnit a přibylo by příležitostí sdílet víru v Krista.

Umíte si představit, jak by vypadala naše vesnice či město, kdyby se každý křesťan stal dobrým sousedem svých sousedů? Možná by ubylo kriminality, hrubých slov, nezájmu a sebestřednosti. A na druhé straně bychom mohli vidět více lásky, vstřícnosti, vzájemné pomoci a otevřenosti jeden vůči druhému a v neposlední řadě také vůči Bohu.cks_logo_03

Co můžete udělat?

1. MODLETE SE
Pokud bydlíte na vesnici, můžete si udělat modlitební procházku a u každého domu se na chvíli zastavit a přimlouvat se za lidi žijící v daném domě. Bydlíte-li např. v paneláku, můžete se modlit za konkrétní osoby či byty, se kterými sdílíte chodbu či jiné prostory. Můžete si také vyrobit malou mapu blízkého okolí či patra, kde si budete zaznamenávat osoby, za které se modlíte.

2. BROŽURKA CESTY K SOUSEDŮMcesty_k_sousedum_magnet_zluty_final
Vydali jsme příručku, která obsahuje cca 30 praktických námětů jak začít. Úvodní test možná odhalí, že své sousedy možná ani neznáte, nevíte jak se jmenují, ale nezoufejte, i malé krůčky mohou znamenat veliké věci.

3. MAGNETKY – CESTY K SOUSEDŮM
Součástí příručky je také i magnetka, na kterou si můžete napsat jména čtyřech nejbližších sousedů a dát si ji na oči (např. na ledničku).

4. KÁZÁNÍ
Pokud uvažujete, že se tomuto tématu chcete více věnovat a povzbuzovat se i na sborové úrovni, můžete myšlenku dobrých sousedských vztahů a odhodlání vyjití k sousedům podpořit i v tematických kázáních ve sboru.

Nečekejte na ideální a jedinečné příležitosti, ty možná nikdy nepřijdou. Modlete se za konkrétní lidi a vyjděte jim vstříc s velikou láskou. Buďte dobrými sousedy vašim sousedům.

Příručku si můžete objednat v našem eshopu.

Sborová miniKonference

Ve farním sboru SCEAV v Oldřichovicích proběhla 25.9.2016 sborová miniKonference věnovaná právě tomuto tématu. Hlavním řečníkem byl Mikuláš Lipták ze Slovenska, který určitě povzbudil, jak začít a jak to dělat. I vy se můžete nechat inspirovat shlédnutím této motivační přednášky.