Misijní neděle Třinec

Dne 25.1.2015 třinecký sbor SCEAV navštívili pracovníci misijní organizace EC M.I.S.E, aby prezentovali svou práci v rámci tzv. “misijní neděle”.

Na bohoslužbách sloužil kázáním pastor Daniel Chlebek, činnost EC MISE prezentoval David Macura a současně v SC Hutník probíhala lekce pro děti, kterou vedla Natalia Fójcik. Dětem vyprávěla o svém pobytu v Nepálu.

Po společném obědě ředitel EC MISE Daniel Chlebek představil podrobnější prezentaci o celé organizaci a jejím působení. Jakožto hlavní cíl zdůraznil projekt 21/10. Norský misionář Kristian Lande se s námi podělil o své vtipné zkušenosti a povzbudil k misijním aktivitám v našem sousedství.

Jako doprovodný misijní program na mládeži (30.1.) bylo slovo Marka Římana a na dorostě (23.1.)byla prezentace o Misii ve vtipném, mládežnickém stylu Davida Macury. O svědectví a zkušenosti se s námi podělil americký host Benjamin Helge. Probudili v nás soutěžního ducha a užili jsme si srandu v jiném, než obvyklém stylu.

Myslím, že tato akce bylo nanejvýš užitečná, lidé si mohli uvědomit, jak důležitá je misijní práce a povzbudilo je to k zamyšlení, jak i oni by mohli přiložit ruku k zasévání Slova.

M.

                                             sbordti besdkaslovo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *