Grafický workshop – O reklamě

Pokud máte zájem o grafický design a dokonce třeba uvažujete o tom, že se jednou reklamou budete živit či chcete touto formou sloužit, pak vám věříme určitě přijde vhod náš připravovaný workshop ve dnech 23. 3. a 13. 4. 2019. ve Sborovém centru Hutník v Třinci od 8:30 do cca 12:00.

V první části budu mluvit něco o sobě, co jsem prošel do doby, než se reklama stala mým denním chlebem.

Je potřeba studovat grafický design na nějaké škole?

Je k tomu potřeba umět kreslit a malovat?

A co psát? To se asi také hodí, ne?

Na všechny tyto otázky se pokusím postupně odpovědět a navrch přidám případové studie z reálné práce v našem grafickém studiu. Nahlédnete tedy do zákulisí toho, jak vzniká vizuální styl velké IT společnosti, podíváme se na to, jak se rodí další zajímavé menší či větší projekty na kterých si ukážeme, jak kreativní proces funguje a popíšeme si, co je důležité znát již před tím, než vezme grafik tužku do ruky.

Na konci prvního dne pak vytvoříme praktické zadání či chcete-li domácí úkol. Vy pak doma, budete-li chtít, něco vytvoříte a při druhém setkání své práce přinesete a budeme společně diskutovat o tom, co se vám povedlo, v čem je možné váš projekt posunout dál. Zaměříme se na pravidla při použití typografie, barev, layoutu a další praktické věci, které si v tomto oboru rozhodně budou velice hodit.

Na konci vám jako bonus dáme seznam rad a užitečných zdrojů ….

Z kapacitních důvodů je třeba se zaregistrovat, prosím zde do 16. 3. 2019, workshopy jsou primárně určené pro členy a pracovníky ve SCEAV.

Zve Radek Cichý a tým EC M.I.S.E.